TVR 1
7:00 Trezirea la apel!
10:00 Romanța öndrăgostiților (rus., 2007, s) – Episodul 145
10:55 Călător ön țara Sfëntă
11:00 Sclava Isaura (braz., 2004, s) (reluare) – Episodul 77
11:55 Amintiri din istorie
12:10 Miezul zilei
14:00 Jurnalul TVR
14:55 Amintiri din istorie
15:00 Teleshopping
15:30 Micii fermieri (2007, s. doc.) – Episodul 9
16:00 Krùnika
17:00 Sclava Isaura (braz., 2004, s) – Episodul 78
17:55 Călător ön țara Sfëntă
18:00 Atunci și Acum
18:50 Sport Plus
19:00 Jurnalul TVR
20:15 Spirala (fra., 2005, s)
21:15 Spirala
22:15 Anna Karenina
Partea a doua
0:00 Cu dragoste din dragoste (12)
0:15 Jurnalul TVR
0:30 Zon@ IT (2007)
1:00 δncălzirea globală, un pericol adevărat?
PRO TV
6:00 Happy Hour (2007, divertisment) (reluare)
7:00 Știrile PRO TV
9:00 Omul care aduce cartea
9:15 Pe locuri, fiți gata, gătiți! – Episodul 39
10:00 Cleopatra (SUA-engl., 1963, dr. ist.)
12:00 Tënăr și neliniștit (SUA, 1973, s) (reluare)
13:00 Știrile PRO TV
13:45 Bucătăria lui Radu
14:15 Prea tineri pentru önsurătoare (SUA, 2007, com.)
16:00 Tënăr și neliniștit (SUA, 1973, s) – Episodul 3439
17:00 Știrile PRO TV
17:45 Happy Hour (2007, divertisment)
19:00 Știrile PRO TV
20:30 Expertul (SUA, 1998, s) (12) – Episodul 11
21:45 Fotbal: Liverpool – Real Madrid
0:00 Rezumat Champions League
1:25 Omul care aduce cartea (reluare)
1:30 Știrile PRO TV (reluare)
Antena 1
6:00 Observator
8:00 'Neatza cu Răzvan și Dani (matinal)
10:00 δn gura presei
11:00 Concurs interactiv
12:00 K.I.T.T (SUA, 1982, f.s. de acț.)
13:00 Observator
13:45 Urmează stația Paradis (SUA, 1998, com. rom.)
16:00 Observator
17:00 Acces Direct
19:00 Observator
20:30 Din dragoste
22:00 Fetele marinarului (rom., 2008, dramă)
23:00 Observator
23:45 Un Show Păcătos (divertisment)
1:00 Vecin cu dușmanul (SUA, 2000, s. com.)
1:30 Concurs interactiv
2:30 K.I.T.T (SUA, 1982, f.s. de acț.) (reluare)
3:15 Fetele marinarului (rom., 2008, dramă) (reluare)
Prima tv
7:30 Ring-Ring
concurs interactiv
8:30 Sport cu Florentina (emis. sport)
8:35 Dragoste și putere (SUA, 1987, s) (reluare) – Episodul 1435
9:00 Walker, polițist texan (SUA, 1993, s) (reluare) – Episodul 6
10:00 Numărătoarea inversă (SUA, 1980, S.F.)
12:00 Teleshopping (recl.)
12:30 Camera de rës
13:00 Jericho (SUA, 2006, s) – Episodul 21
Sezonul I
14:00 Teleshopping (recl.)
14:30 Dragoste și putere (SUA, 1987, s) – Episodul 1436
15:00 Focus
15:30 Walker, polițist texan (SUA, 1993, s) – Episodul 7
16:30 Cireașa de pe tort (2008, reality show)
17:30 Trăsniți din NATO
18:00 Focus 18
19:30 Fitze cu Dezbrăcatu'
20:30 Mondenii Show (divertisment)
22:00 Trăsniți din NATO (2007, s. com.)
B1 tv
6:30 Forța Presa (reluare)
7:00 710 (matinal)
10:00 Nașul (talk show) (reluare)
12:00 Știri
12:30 Teleshopping (recl.)
13:05 Totul despre casa mea (reluare)
13:35 Azi, mëine
Documentar
14:00 Teleshopping (recl.)
14:35 Euromaxx
Documentar
15:00 Teleshopping (recl.)
15:40 Talking Germany
Documentar
16:00 By Monica Columbeanu (reality show) (reluare)
17:00 Povești de viață
18:00 6! Vine presa
20:00 Nașul (talk show)
0:00 Forța Presa
0:30 Interzis cu Laura Andreșan (divertisment) (15)
1:00 6! Vine presa (reluare)
3:00 δnchiderea programului
Național tv
5:45 Pastila Vouă (reluare)
6:30 Sare și piper (reluare)
8:00 Zi-le de la mine (reluare)
10:00 A ta pentru totdeauna (ind., 1999, dramă) (reluare) – Episodul 7
11:00 Baronii (reluare)
sitcom
12:05 Teleshopping (recl.)
12:20 Uite cine cëștigă
Concurs interactiv
14:30 Nu suntem blonde (reluare)
15:30 Fetze Fetze (reluare)
16:30 Stargate SG-1 (SUA, 1997, s) (reluare) – Episodul 3
Sezonul X
17:30 A ta pentru totdeauna (ind., 1999, dramă) – Episodul 8
18:30 Știri Național TV
20:00 Gosford Park (SUA-engl.-it., 2001, com.) (12)
23:00 Casa celor o mie de cadavre I (SUA, 2003, horror) (15)
1:00 Gosford Park (SUA-engl.-it., 2001, com.) (12) (reluare)
3:15 Știri (reluare)